(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-28 18:50

peugeot 206

(Nr 2120721)

Marka i model:

peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1030.00

Budżet zlecenia [€]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1601.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Annecy-le-Vieux, 74000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kordoba, Hiszpania

Termin elastyczny