(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 19:08

peugeot 206

(Nr 2165310)

Marka i model:

peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1030.00

Budżet zlecenia [€]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1601.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Annecy-le-Vieux, 74000, Francja

Od 16 gru 2017 do 17 gru 2017

Adres i termin dostawy

Kordoba, Hiszpania

Od 18 gru 2017 do 30 gru 2017