(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 11:05

Peugeot 206

(Nr 2243280)
Peugeot 206

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1450.00

Dystans: 1048.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bochum, Niemcy

Od 27 gru 2017 do 28 gru 2017

Adres i termin dostawy

Ostróda, 14-100, Polska

Termin elastyczny