(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 13:35

Peugeot 206

(Nr 2253282)
Peugeot 206

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

987.00

Dystans: 1210.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Geel, 2440, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Starogard Gdański, 83-034, Polska

Termin elastyczny