(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 19:23

Peugeot 206

(Nr 2328868)
Peugeot 206

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1550.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Heilbronn, 74072, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Navalpino, Hiszpania

Termin elastyczny