(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 14:41

Peugeot 206 (Nr 2417236)

Peugeot 206

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

146.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 127.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Hamois, 5363, Belgia

6 mar 2018

Adres i termin dostawy

Antwerpia, 1060, Belgia

10 mar 2018