(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 206 (Nr 4702604)

Peugeot 206

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1425.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Goeree-Overflakkee

24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Lublin

25 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.