(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 206 (Nr 4916602)

Peugeot 206

Marka i model:

Peuheot 206 gti

Waga w kg (łączna):

1000.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 972.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 13 wrz 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 18 wrz 2019 do 20 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.