(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 206 (Nr 4938078)

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [€]:

80

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 639.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Neu-Ulm

Od 9 wrz 2019 do 16 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

Od 10 wrz 2019 do 17 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.