(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 206 (Nr 5388078)

Peugeot 206

Marka i model:

Peugeot 206

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1046.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Oldenburg

Od 11 lis 2019 do 29 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Raciechowice

Od 29 lis 2019 do 6 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.