(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 206 (Nr 6543672)

Peugeot 206
Waga Sztuk:
Peugeot 206 1 Gen. [restyling] (2002 - 2009) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
382 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1045 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1045 kg
Dystans: 646 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 16 wrz 2020 do 14 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Wolbrom

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.