(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 206 (Nr 7305799)

Waga
Sztuk
Peugeot 206 1 Gen. [restyling] (2002 - 2009) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
402 cm
Szerokość
165 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1028 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1028 kg
Dystans
540 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Opolskie, Kędzierzyn-Koźle

24 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

31 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.