Peugeot 206 (Nr 7667421)

Peugeot 206
Waga
Sztuk
Peugeot 206 2 Gen. (2009 - 2013) Hatchback 5-Doors
Długość
387 cm
Szerokość
166 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1064 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1064 kg
Dystans
4498 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Veneto, Legnaro

Od 7 cze 2021 do 20 cze 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

Od 7 cze 2021 do 27 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.