(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 206cc (Nr 2894064)

Peugeot 206cc

Marka i model:

Peugeot 206cc

Waga w kg (łączna):

1100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 406.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Oborniki

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.