(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

peugeot 207 (Nr 5259426)

peugeot 207

Marka i model:

peugeot 207

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1339.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

4 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 8 lis 2019 do 15 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.