Peugeot 207 (Nr 6488061)

Peugeot 207
Waga Sztuk:
Peugeot 207 1 Gen. (2006 - 2009) CC cabriolet
Długość
403 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
139 cm
ok. 1493 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1493 kg
Dystans: 1387 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Saffron Walden

Od 30 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.