Peugeot 207 (Nr 6531186)

Peugeot 207
Waga Sztuk:
Peugeot 207 1 Gen. [restyling] (2009 - 2013) Hatchback 5-Puertas
Długość
404 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1336 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1336 kg
Dystans: 4400 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 25 wrz 2020 do 30 paź 2020

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.