(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 207 (Nr 7639777)

Peugeot 207
Waga
Sztuk
Peugeot 207 1 Gen. (2006 - 2009) Hatchback 5-Puertas
Długość
403 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1242 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1242 kg
Dystans
2032 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Torrejón De Ardoz

Od 17 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Getynga

Od 1 cze 2021 do 13 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.