Peugeot 207 (Nr 7682134)

Peugeot 207
Waga
Sztuk
Peugeot 207 1 Gen. [restyling] (2009 - 2013) Hatchback 3-Doors
Długość
404 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1233 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1233 kg
Dystans
2420 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Irlandia Północna, Belfast

Od 19 lip 2021 do 25 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Od 26 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.