Peugeot 207 (Nr 7849371)

Peugeot 207
Waga
Sztuk
Peugeot 207 1 Gen. [restyling] (2009 - 2013) CC cabriolet
Długość
403 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
139 cm
ok.
1451 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1451 kg
Dystans
2838 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Bus Línea 30

Od 1 paź 2021 do 30 lis 2021

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.