(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 3008 (Nr 4922354)

Peugeot 3008

Marka i model:

Peugeot 3008

Waga w kg (łączna):

2300.00

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2058.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant

Od 5 wrz 2019 do 7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Od 9 wrz 2019 do 10 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.