(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 3008 (Nr 5878025)

Peugeot 3008

Marka i model:

Peugeot 3008

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3323.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, Algeciras

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Łódź

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.