Peugeot 3008 (Nr 7578623)

Peugeot 3008
Waga
Sztuk
Peugeot 3008 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
444 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1520 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1520 kg
Dystans
2468 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Marsylia

Od 29 lip 2021 do 1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Marmara Bölgesi, Stambuł

Od 2 sie 2021 do 3 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.