Peugeot 3008 (Nr 7606733)

Peugeot 3008
Waga
Sztuk
Peugeot 3008 1 Gen. (2010 - 2013) Crossover
Długość
436 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
163 cm
ok.
1429 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1429 kg
Dystans
1716 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Southampton, Southampton

Od 28 cze 2021 do 1 lip 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bielsko-Biała

Od 1 lip 2021 do 4 lip 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.