Peugeot 3008 (Nr 7773317)

Peugeot 3008
Waga
Sztuk
Peugeot 3008 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
444 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
162 cm
ok.
1520 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1520 kg
Dystans
2963 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 1 sty 2022 do 9 sty 2022

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 9 sty 2022 do 23 sty 2022


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.