(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 20:28

Peugeot 3008 z Lauterbourga (Nr 2756472)

Peugeot 3008 z Lauterbourga

Marka i model:

Peugeot 3008

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 715.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Lauterbourg, 67630, Francja

Od 28 maj 2018 do 1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Gryfów Śląski, 59-620, Polska

Od 28 maj 2018 do 1 cze 2018