(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

peugeot 306 (Nr 5290878)

peugeot 306

Marka i model:

peugeot 306

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2366.00 km

Adres i termin nadania

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Angoulême

20 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.