Peugeot 306 (Nr 6971267)

Peugeot 306
Waga
Sztuk
Peugeot 306 1 Gen. (1993 - 1997) Hatchback 5-Puertas
Długość
403 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1097 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1097 kg
Dystans
953 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 22 lis 2021 do 25 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.