Peugeot 306 (Nr 6971267)

Peugeot 306
Waga
Sztuk
Peugeot 306 1 Gen. (1993 - 1997) Hatchback 5-Puertas
Długość
403 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1097 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1097 kg
Dystans
953 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, A Coruna

Od 22 lis 2021 do 25 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.