(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 306 (Nr 7654092)

Peugeot 306
Waga
Sztuk
Peugeot 306 1 Gen. [restyling] (1997 - 2002) Hatchback 3-Drzwiowy
Długość
403 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
135 cm
ok.
1070 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1070 kg
Dystans
1359 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 28 maj 2021 do 1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Emilia-Romagna, Marina Romea

Od 28 maj 2021 do 11 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.