(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 11:51

Peugeot 307

(Nr 2341420)
Peugeot 307

Marka i model:

Peugeot 307

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 410.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Katowice, 80-758, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny