(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-28 14:40

PEUGEOT 307

(Nr 2641208)
PEUGEOT 307

Marka i model:

Peugeot 307

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1300

Dystans: 1759.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Minehead, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Toruń, 76-248, Polska

Termin elastyczny