(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 307 (Nr 5199222)

Peugeot 307

Marka i model:

Peugeot 307

Waga w kg (łączna):

1600.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1175.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Waldbröl

Od 10 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Radom

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.