Peugeot 307 (Nr 6097910)

Marka i model:

Peugeot 307

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1090.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburgia, Venray

Od 26 cze 2020 do 1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Skierniewice

Od 1 lip 2020 do 5 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.