(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 307 (Nr 6744120)

Peugeot 307
Waga Sztuk:
Peugeot 307 1 Gen. [restyling] (2005 - 2008) Familiar
Długość
443 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
154 cm
ok. 1606 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1606 kg
Dystans 1752 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Navalcarnero

Od 9 lis 2020 do 13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 14 lis 2020 do 17 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.