(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 307 (Nr 7397644)

Peugeot 307
Waga
Sztuk
Peugeot 307 1 Gen. [restyling] (2005 - 2008) Cabriolet
Długość
435 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1590 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1590 kg
Dystans
792 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Eibar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.