(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 14:08

Peugeot 307 kombi

(Nr 2650096)
Peugeot 307 kombi

Marka i model:

Peugeot 307

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 888.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Katzwinkel, Niemcy

Od 1 maj 2018 do 3 maj 2018

Adres i termin dostawy

Gostyńska 63, Poznań, 60-104, Polska

Od 3 maj 2018 do 4 maj 2018