(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 308 (Nr 5440914)

Peugeot 308

Marka i model:

Diesel 2012

Waga w kg (łączna):

1450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2124.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Utrecht, Utrecht

17 sty 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.