PEUGEOT 308 (Nr 5847856)

PEUGEOT 308

Marka i model:

PEUGEOT 308

Waga w kg (łączna):

200

Liczba sztuk:

3414

Dystans: 8216.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

13 sie 2020

Adres i termin dostawy

Pakistan, Pendżab, Lahaur

31 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.