(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 308 (Nr 6418125)

Peugeot 308
Waga Sztuk:
Peugeot 308 T9 [restyling] (2017 - 2020) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans: 1615 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 31 sie 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Waloński, Mons

Od 4 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.