Peugeot 308 (Nr 6487207)

Peugeot 308
Waga Sztuk:
Peugeot 308 T9 [restyling] (2017 - 2020) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans: 1575 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

19 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Kordoba

21 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.