Peugeot 308 (Nr 6629772)

Peugeot 308
Waga Sztuk:
Peugeot 308 T9 (2013 - 2017) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1375 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1375 kg
Dystans 1950 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 1 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.