Peugeot 308 (Nr 7311931)

Peugeot 308
Waga
Sztuk
Peugeot 308 T9 (2013 - 2017) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
186 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1282 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1282 kg
Dystans
5508 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Stołeczny Brukseli, Bruksela

Od 14 cze 2021 do 15 cze 2021

Adres i termin dostawy

Senegal, Dakar, Dakar

Od 12 lip 2021 do 13 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.