(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 308 (Nr 7583940)

Peugeot 308
Waga
Sztuk
Peugeot 308 T9 [restyling] (2017 - 2020) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1275 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1275 kg
Dystans
1208 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Bages

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Ronda

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.