Peugeot 308 (Nr 7605392)

Peugeot 308
Waga
Sztuk
Peugeot 308 T7 (2007 - 2011) SW Wagon
Długość
450 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
155 cm
ok.
1450 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1450 kg
Dystans
2037 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Brabancja Północna, Eindhoven

Od 2 cze 2021 do 9 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Évora, Borba

Od 10 cze 2021 do 17 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.