(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 308 (Nr 7611912)

Peugeot 308
Waga
Sztuk
Peugeot 308 T9 [restyling] (2017 - 2020) SW Kombi
Długość
458 cm
Szerokość
156 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1382 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1382 kg
Dystans
339 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

2 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.