(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Peugeot 308 (Nr 7613038)

Peugeot 308
Waga
Sztuk
Peugeot 308 T9 [restyling] (2017 - 2020) SW Kombi
Długość
458 cm
Szerokość
156 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1382 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1382 kg
Dystans
339 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

2 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru samochodu.