Peugeot 308 (Nr 7686219)

Peugeot 308
Waga
Sztuk
Peugeot 308 T7 [restyling] (2011 - 2015) CC cabriolet
Długość
444 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1572 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1572 kg
Dystans
1953 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 21 cze 2021 do 26 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 1 lip 2021 do 11 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.