(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 308 cc (Nr 4764076)

Peugeot 308 cc

Marka i model:

Peugeot 308 cc

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2379.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

6 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

15 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.