(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 13:08

Peugeot 308 uszkodzony silnik

(Nr 2338688)
Peugeot 308 uszkodzony silnik

Marka i model:

Peugeot 308

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1721.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Turyn, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tomaszów Lubelski, 22-600, Polska

Termin elastyczny