(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Peugeot 407 (Nr 6490171)

Peugeot 407
Waga Sztuk
Peugeot 407 1 Gen. (2004 - 2010) Sedan
Długość
467 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1585 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1585 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Peru, Lima, Lima

30 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.